Главная О школе Одно окно Лето-2019 Воспитательная работа Образовательный процесс Родителям Библиотека

Время, дата

21.08.2019 Wetter Ostsee

"Я ў свеце мастацтва"

15 лістапада 2017 года ў ДУА "Гімназія-каледж мастацтваў імя І.А.Ахрэмчыка" адбыўся заключны этап Республіканскай навукова-практычнай канференцыі вучняў "Я ў свеце мастацтва".

Арганізатарамі мерапрыемства выступілі ДУА "Гімназія-каледж мастацтваў імя І.А.Ахрэмчыка", Навукова-медатыдчная ўстанова "Нацыянальны інстытут адукацыі" Міністэрства адукацыі Республікі Беларусь, выдавецтва "Аверсэв".

Вучаніца 10 "А" класа нашай школы Ляшчова Маргарыта прадставіла даследчую работу "Сувязь літаратуры і дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва на прыкладзе тэатральных лялек па творах Уладзіміра Караткевіча", работа была выканана пад кіраўніцтвам настаўніка беларускай мовы і літаратуры Кісель В.В. і настаўніка працоўнага навучання Дубовік Л.Г.

У выніку даследаванне было адзначана дыпломам ІІ ступені.

Віншуем з перамогай!